Marstall

15. října 2008 v 15:00 |  značky krmiv

Něco o firmě30. května roku 1974 byla do švýcarského obchodního rejstříku pod číslem 269989 zapsána značka SPRING´S marstall. Tento den je považován za "narozeninový" pro marstall müsli krmivo. Tomu předcházelo zapsání značky 7. února 1974 u autorského úřadu v Bernu, o což se zasloužil muž jménem Moritz Spring. O rozšíření krmiva Marstall po celé Evropě se pak v následujících letech postaral rodák z Balsthal Andreas Spichiger.


Müsli krmivo vyžaduje od koně důkladnější žvýkání, které vede automaticky ke zvýšené produkci slin. A zde se náš kruh uzavírá. Čím víc slin kůň produkuje, tím lépe je krmivo připraveno pro vstup do žaludku a střeva. Zde pracují speciální enzymy, které pomohou přeměnit škroby uvnitř zrna na maltózu, tu je pak kůň schopen dokonale zužitkovat. Tento přeměnný proces je hlavním předpokladem pro vysokou stravitelnost živin obsažených v zrnech. Čím víc slin kůň produkuje, tím snadněji probíhá celkový trávící proces. marstall-müsli je tak ideálním doplňkovým krmivem pro koně.

Produkty


OPTIMAL

Z důvodu intenzivnějšího využívání pastvin se v posledních 20 - 30 letech snížila rozmanitost travin a bylin, změnila se tak nepříznivě skladba dnešního základního krmiva. S typem OPTIMAL je toto "civilizací znehodnocené" základní krmivo opět obohaceno o rozmanité přírodní komponenty a účinné látky. Tímto jsou pokryty požadavky na udržení dobrého zdravotního stavu koně. Typ OPTIMAL se svým složením přizpůsobuje odlišným sezónním požadavkům, proto byl vytvořen ve dvou variantách: zimní verze - od 1. října do 31. března a letní verze - od 1.dubna do 30. září

HAFERFREI

Ideální doplňkové krmivo bez ovsa se zvýšeným množstvím vitamínů a minerálních látek k optimálnímu zásobování všemi potřebnými živinami. Je vhodné k míchání s ovsem či jiným doplňkovým krmivem. Díky vyváženému poměru proteinu a energie může být podáváno i samostatně. Určeno pro všechny typy koní v lehké a střední zátěži.REITERHOF

Vysoce hodnotné, kompletní a energicky vyvážené müsli krmivo s podílem ovsa. Je lehce melasováno a absolutně bez prachových podílů. Toto krmivo je vhodné pro mladé koně - zlepšuje vitalitu a "jiskru v oku" a pro koně při nízkých a středních nárocích na výkon.


FREIZEIT

Krmivo bez ovsa, jen s malým množstvím bílkovin. Kůň není překrmován přebytečnými kaloriemi, je však zabezpečen dostatečným množstvím účinných látek. Přídavek mořských řas pozitivně působí na trávení. Vhodné pro koně v klidu nebo při lehké zátěži.TURNIER

TOP krmivo pro sportovní koně v největším stupni zátěže. Poskytuje rychle přeměnitelnou energii. Vysoký podíl ovsa je předpokladem pro zlepšení síly a rychlosti .
CORNMÜSLI
Energické krmivo bez ovsa s přídavkem rostlinného oleje a lecitinu je určeno pro koně při vysokých nárocích na výkon. Vhodné pro koně, kteří potřebují dlouhotrvající energii (drezúra, skoky, military, distanční dostihy), koně připravované na aukce a výkonnostní zkoušky, hřebce v připouštěcí sezóně. Působí pozitivně na psychiku nervózních koní, podporuje tvorbu svalové hmoty.

SINFONIE

Přírodní bylinné krmivo bez ovsa obsahuje účinnou marstall bylinnou směs (např. eukalyptus, anýz, kmín, fenykl, šalvěj) v přírodní formě. Vhodné při nachlazení a kašli, působí příznivě na krevní oběh a látkovou výměnu, podporuje imunitu.
FORCE

Minerální a vitamínový koncentrát, ideální pro optimální zhodnocení krmné dávky. Obsahuje stopové prvky, elektrolyty, a aminokyseliny. Vhodné pro koně krmené pouze ovsem, při snížení krmné dávky či při velkém zatížení.

OLD ENGLISH HORSE MASH

Lehce stravitelná hotová směs vyrobená podle starých a osvědčených receptur, výhradně na přírodní bázi. Bez přídavku vitamínů, olejů a živin. Působí pozitivně při zažívacích problémech - průjmy, koliky.


CHAMPION

Vysoce energicky strukturované krmivo bez ovsa s přídavkem rostlinného oleje, lecitinu a bylin, např. máty, heřmánku, podbělu, šalvěje, eukalyptu a kopřiv. Pro cílené nasazení ve sportu!


ZUCHT

Lehce stravitelné a speciálně sestavené müsli krmivo vyhovující náročným požadavkům na výživu pro kobyly od 8. měsíce březosti do doby zhruba 2 týdnů před odstavením hříběte.

FOHLEN

Vysoce kvalitní müsli krmivo pro hříbata od stáří 1 měsíce do doby asi 2 měsíců po odstavení. Obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny, aminokyseliny, stejně jako minerály, stopové prvky a vitamíny, které jsou nezbytné pro zdravý vývin hříbětě.

PELLETFREI


Krmivo s velkým podílem obilných vloček (85%) bez granulí. Je doplněno o jablka, byliny a přírodní seno. V denní dávce zlepšuje proteino-energický poměr, dodává sílu a výdrž.
ARABER

Vysoce hodnotné müsli krmivo převážně na bázi ječmene, s nízkým podílem ovsa a kukuřice. Díky tomuto poměru zůstane obdržená přírodní energie dobře regulovatelná.

WESTERN

Müsli krmivo bez ovsa s vysokou koncentrací energie na obilné bázi ( 70%). Podporuje tvorbu svalové hmoty.ROBUST-LIGHT

Toto výborně strukturované krmivo je určené pro koně "rychložrouty" stejně tak jako pro "tlouštíky". Zabaví koně dlouho při žraní , aniž by zatěžovalo organizmus. Vhodné pro koně málo namáhané či "stojící".


SENIOR PLUS

Doplňkové müsli krmivo "šité na míru" pro koně seniory. Energie a vysoce výživné proteinové komponenty jsou lehce stravitelné. Krmivo obsahuje lněné semínko, pivní kvasinky, atd.


WEIDEBEI-MÜSLI


Tento typ krmiva je určen k cílenému odbourání problémů spojených s pastvou ( nedostatek vlákniny či draslíku, přebytek bílkovin, průjmy, nedostatek minerálních látek či přebytek vitamínů).


BASIS

Náhrada za seno. Absolutně bezprachové vojtěškové základní krmivo, které je řešením pro koně alergické na prach či plísně, pro těžko krmitelné koně, koně v rekonvalescenci, seniory či koně na cestách! Snadná manipulace a skladováni!
ISI-MIX

Vyvážené a kompletní müsli určené pro islandské koně a koně s problémy kopyt a kůže. Obsahuje biologicky vysoce aktivní stopové prvky jako měď, zinek, selen. Speciálně vybrané byliny (česnek, koriandr, tymián, kopřiva, přeslička) doplňují toto vysoce účinné doplňkové krmivo.NATURGOLD-MAISFLOCKEN

Hydrotermicky zpracované, lisované, usušené, bez přídavku melasy i oleje, zlatavé kukuřičné vločky. Snadno stravitelná a lehce dostupná energie. Typický produkt pro tvorbu svalstva a dlouhotrvající výkon.
RONDO

marstall-Biotin-produkt pro zlepšení kopyt, kůže a srsti.
PIANO


Díky zvýšené využitelnosti hořčíku v kombinaci s vitamínem E a selenem působí pozitivně na psychiku koně, tlumí nervozitu a napětí u koně.


SUBITO

Rychle dorovnává potem vyměšované elektrolyty. Pomáhá k regeneraci organismu a podporuje výkonnost. Předchází výkonnostním výkyvům.


ALLEGRO

Podporuje činnost srdce, díky vysokému podílu vitamínu E a selenu zabraňuje ničení buněk v těle, usnadňuje srdci lépe se vypořádat s vysokou zátěží.


GLISSANDO

Pro všechny koně, kteří mají problémy s klouby.Vyvážené přírodní složení slouží k výživě a regeneraci kloubního systému.


KABARO

Česnekové vločky s- nebo bez- bylin. Ideální jako příměs k obvyklé denní dávce. Přírodní ochrana proti hmyzu a "čistič" krve v jednom.


SONNENLEIN

Žluté lněné semínko s vysokým podílem tuku. Podporuje trávení, kvalitu a lesk srsti


MINERALHUPF

To má smysl: koncentrovaný zdroj vitamínů a minerálních látek ve formě odměny.


LEINSNACKSTato odměna pro koně je čistě přírodní produkt s obsahem lněného semínka a karotenu. Působí pozitivně na trávení.


LEIN-DISTEL-ÖL
Za studena lisovaný lněný olej je rychlou zásobárnou energie. Příznivě působí na výkonnost, zlepšuje trávení a kvalitu srsti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama